Co oznacza wynik badania mózgowia u 37-latki?

Wynik rezonansu głowy. Obraz sugeruje torbiel szyszynki 5mm. W istocie białej półkul mózgu obecność kilku zmian o średnicy 4 mm, hiper intensywnych w obrazach T2 i FLAIR o lokalizacji podkorowej, mogącym odpowiadać śladowa poszerzonym przestrzeni płytowymi około naczyniowym oraz ognisko uszkodzenia istoty białej w tym naczyniopochodnym niedokriennym. Widoczny jest wariant wrodzony w postaci poszerzenia zbiornika wielkiego mózgu do ok 9mm. W sitowej odcinkowi przyściennej widoczna jest błona śluzowa o grubości 2mm. A więc moje pytanie brzmi czy mam panikować, ponieważ wizytę u lekarza mam Dopiero w czerwcu. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Mała torbiel szyszynki jest często opisywana i nie stanowi zagrozenia

OPIS MRI : " Wynik rezonansu głowy. Obraz sugeruje torbiel szyszynki 5mm. W istocie białej półkul mózgu obecność kilku zmian o średnicy 4 mm, hiper intensywnych w obrazach T2 i FLAIR o lokalizacji podkorowej, mogącym odpowiadać śladowa poszerzonym przestrzeni płytowymi około naczyniowym oraz ognisko uszkodzenia istoty białej w tym naczyniopochodnym niedokrwiennym. Widoczny jest wariant wrodzony w postaci poszerzenia zbiornika wielkiego mózgu do ok 9mm. W sitowej odcinkowi przyściennej widoczna jest błona śluzowa o grubości 2mm. " BADANIE MRI / CD/ DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ, do omówienia na konsultacji z Neurologiem !! !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG i inne

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ?Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog