Co oznacza wynik badania patomorfologicznego polipa opuszki dwunastnicy?

W dniu wczorajszym otrzymałem wynik badania patomorfologicznego polipa opuszki dwunastnicy: 1.wycinki z błony śluzowej dwunastnicy z niewielkim obrzękiem kosmków;w blaszce właściwej grudka chłonna.2. Duodenitis chronica. Proszę o ocenę tego wyniku oraz ewentualny sposób leczenia.Czy tego typu zmiany są groźne oraz czy mogą powracać.Jak często trzeba robić badania.Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Zwykle stosuje się leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego z grupy inhibitorów pompy protonowej IPP. Należy unikać pokarmów tłustych, smażonych czy grillowanych, ostrych przyprawy oraz używek. Niekorzystnie mogą wpływać również leki z grupy NLPZ.
Czy miała Pani oznaczoną obecność H.pylori? W przypadku tej bakterii ważna w leczeniu jest jej eradykacja.
Takie zmiany raczej nie są groźne.