Co oznacza wynik badania RTG kręgosłupa 43-latki?

Witam Co oznacza opis RTG kręgosłupa ? Zmniejszona lordoza odcinka lędzwiowego kręgosłupa Częściowa sakralizacja trzonu L5 Obniżenia krążków międzykręgowych od L3 do L5 z objawami dyskopatii asymetryczne na poziomie L4/L5 Drobne osteofity na krawędziach trzonów kręgów lędzwiowych Przekostnienia w stawach międzyłukowych Sklerotyzacja powierzchni stawów krzyżowo-biodrowych Co taka diagnoza dla mnie oznacza ? Dziękuję za pomoc.

Myśle że oznacza że Pani kręgosłup jest mocno obciążany, jednym z głównych zadań jest odtworzenie prawidłowej krzywizny keegoslupa, czyli akapitu dotyczacego znoesionej lordozy. Poprawa liniowosci stawowej zmniejszy sily dzialajace na kregoslup i tym samym poprawi komfort życia.
Pozdrawiam Starzyk Damian
www.rebalance.pl