Co oznacza wynik gastroskopii u 22-letniej osoby?

Witam. Odebrałam swój wynik gastroskopii : gastropatia grydkowa ( z duzym nasileniem glownie w antrum ) , znieksztalcony ziejacy kanal odzwiernika oraz wpust ( rowniez w inwersji ) z cechami niewydolnosci. Eradykacja HP 2 lata temu bakterii powiodla sie lecz teraz znow test wyszedl pozytywny. Czy to az tak duze zmiany i czym moze to grozic?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne ponowne leczenie i konsultacja lekarza gastroenterologa być może także chirurga ogólnego