Co oznacza wynik USG tarczycy u 27-latki?

Dzień Dobry, Proszę o ocenę USG tarczycy oraz wyników badań hormonalnych . Tarczyca o prawidłowej lokalizacji ,niepowiększona, objętość ok.14.9ml,hiperechogenna. Obustronnie widać torbielki do 2ml. Powiększonych węzłów chłonnych nie widać. Czym jest hiperechogenizność?Czy wyniki sugerują autoimmunologiczne zapalenie tarczycy? Wyniki badań: TSH 1.61 (0.27-4.2) FT4 1.2 (0.92-1.7) AntyTpo >9 (0-34) AntyTg 12 (0-112) Z góry dziękuję za ocenę.

Wyniki badań nie wskazują na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Echogeniczność oznacza się dość subiektywnie (w zależności od osoby jaka wykonuje badanie USG) i sama hiperechogeniczność tarczycy wcale nie musi oznaczać patologii typu zapalenia. To tylko wzmożona gęstość tarczycy.