Co oznaczają krostki na stopach u 31-latki?

Dzień dobry, od wtorku do piątku byłam na wakacjach na Cyprze. W piątek zaczęły pojawiać mi się na stopach małe krostki, lekko swędzące i troszkę na udach. Od soboty jest z dnia na dzień coraz wiecej. Obecnie łokcie aż po dłonie, ramiona, całe nogi - uda, łydki, kolana, stopy i wczoraj doszło troszkę pod pachami. W poniedziałek byłam u dermatologa i powiedział, że to od słońca. Dostałam maść elocom i tabletki lirra. Biorę to już 3 dzień, smaruję się i efektów nie widzę, może lekko na łokciach jest mniej, ale na nogach z dnia na dzień pojawia się coraz więcej. Dodatkowo piję wapno 3 razy dziennie. Od soboty nie mam kontaktu ze słońcem, a krost przybywa, wyglądają okropnie i lekko swędzą. Z roku na rok pojawia mi się alergia na pierwsze słońce - w okolicy maja. Wtedy mam wysypkę tylko na łokciach, smaruję maścią diprobase albo wcale i schodzi. Później mogę już być na słońcu ile chcę i nie mam nic. W tamtym roku dostałam mocniejszej wysypki, na łokciach, pod kolanami, na udach troszkę i pod pachami. Byłam u dermatologa, dostałam maść bedicort i po kilku dniach zeszło bez śladu i na słońcu już przebywałam i zero wysypki. Pamiętam tylko, że wtedy też brałam tabletki na zapalenie pecherza z furazydyną. Teraz podczas urlopu też łykalam te tabletki, ale tylko w poniedziałek i wtorek, później przeszło i odstawiłam. Dodatkowo nie chodzę na basen, a tam byłam praktycznie przez 4 dni ciągle w basenie, woda była bardzo mocno chlorowana. Czy to też mogło mieć jakiś wpływ? Nie mam już pojęcia czy to aby na pewno od słońca skoro od soboty przez 5 dni nie wychodzę z domu, a krost na nogach codziennie przybywa. Dodatkowo nie mam żadnych innych objawów typu gorączka, wymioty itp. Bardzo proszę o poradę.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty