Co oznaczają silne bóle podbrzusza u 22-latki?

Od miesiąca bardzo źle się czuje pierw wystąpiły objawy takie jak: Bol podbrzuszu najbardziej z lewej strony, mdłości, osłabienie lekarz powiedział że to zrosty po zabiegu usunięcia przepukliny pachwinowej, więc dostałam leki brałam i przeszło na chwilę. Teraz niby aż tak nie boli ale jestem bardzo osłabiona, senna, rozdrażniona, dokucza mi również brak apetytu zmuszam się by coś zjeść I silny bol głowy. Nie wiem co mam dalej robić czy robić wyniki krwi czy znowu zgłosić się do lekarza ? Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie miała pani wcześniej wykonywanych podstawowych badań to zawsze warto rozważyć wykonanie: morfologia krwi z rozmazem, ALT, AST, bilirubina całkowita, ALP, badanie ogólne moczu, amylaza w surowicy, USG jamy brzusznej (i inne). Generalnie badania zależą od pani stanu klinicznego i dlatego dalszą diagnostykę warto skonsultować z pani lekarzem prowadzącym.