Co oznaczają te bóle jelit?

Dzień dobry, od trzech dni boli mnie mocno brzuch w dole brzucha brzuch jest gorący, w jelitach non stóp mi jezdzi i bulgocze mam problemy z wyproznieniem zaparciami i odruchy wymiotne oraz skurcze, wyschniete usta które zrobiły się mocno czerwone oraz brak sił, ciągle się czuję jak bym miała gorączkę nie mam tak pierwszy raz, co jakiś czas to wraca i wtedy nie mam sił na nic ani apetytu dodam że choruje na niedoczynność tarczycy (tsh 56) i hashimoto. Pozdrawiam

Proszę skontaktować się z endokrynologiem jak najszybciej (osobiście lub telefonicznie) w celu zmiany/zwiększenia dawki leku. TSH, które wynosi 56 jest zdecydowanie zbyt wysokie. Współistnienie chorób może wywoływać wymienione objawy.

Wprowadzenie zdrowego trybu życiu może okazać się pomocne przy problemach z jelitami i w zapobieganiu nawrotom. Posiłki w regularnych odstępach czasu (co 3-4 h), zaczynając od śniadania spożytego do 1 godziny od momentu wstania, a kończąc na kolacji 2-3 godziny przed snem. Warto zastosować dietę lekkostrawną, która będzie bogata w błonnik. Wyeliminować: produkty zawierające cukry proste oraz tłuszcze typu trans (słodycze, przekąski, przetworzone produkty, wyroby garmażeryjne), smażenie w głębokim tłuszczu (zamienić na duszenie lub gotowanie), picie kolorowych napojów, alkoholu, kawy i herbaty w większych ilościach. Wprowadzić: produkty pełnoziarniste (kasze, makarony, ryż, chleb), warzywa i owoce (na początku można przygotowywać w formie musów lub przecierów lub bez skórki - aby zniwelować wzdęcia), zdrowe tłuszcze (nasiona, orzechy,awokado, oliwki), wodę (minimum 2 litry) oraz herbaty ziołowe (mięta, rumianek, koperek). Dziennie w potrawach powinno się znaleźć około 2 łyżek oliwy/oleju.