Co oznaczają te guzki na głowie?

Pojawiły mi się małe guzki na głowie co może to oznaczać ? Gdy się kładę boli mnie całą głowa, mam bóle głowy, delikatnie pulsują

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

małe guzki na głowie mogą oznaczać tzw. kaszaki. Są to niewielkie torbiele tworzące się zazwyczaj w okolicach gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Bóle kaszaków pojawiają się w momencie, gdy wokół niego powstaje stan zapalny.

Do przyczyn powstawania małych guzków zaliczane są uwarunkowania genetyczne, różnego rodzaju urazy, a także stosowanie źle dobranych kosmetyków.

Aby być pewnym, czy zmiany na głowie to na pewno kaszaki, powinna Pani udać się do dermatologa, który może potwierdzić taką hipotezę. Często dochodzi do pomyłki kaszaków z tłuszczakami czy ropniami, dlatego zasadnym jest wizyta u lekarza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami celem lepszego zrozumienia problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszak

https://portal.abczdrowie.pl/tluszczak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.