Co oznaczają te wyniki badań krwi po łyżeczkowaniu?

Zrobiłam badania krwi 2 tygodnie po zabiegu łyżeczkowania jamy macicy z powodu poronienia. Mam wskaźnik MCHC - 311 g/L - poniżej normy (norma 320-360), hypochromia 6 % (norma do 5) oraz żelazo w surowicy - 7,6 umol/l - poniżej normy (norma 9,0-30,4). Czy są one prawidłowe po zabiegu-utraciłam trochę krwi podczas zabiegu? Czy one się unormują i w jakim czasie?

Nie da się odpowiedzieć po jakim czasie, wszystko zależy od tego ile żelaza przyswaja Pani z pożywieniem. Może Pani wdrożyć suplementację preparatem żelaza i powtórzyć badanie za ok 2 tygodnie.