Co powoduje bóle brzucha, jelit i odbytu?

Witam , mam 20 lat . Od paru miesięcy zmagam się z bólem brzuch , jelit i odbytu . Nasila mi się ból po jedzeniu ( nie ważne jaki to jest rodzaj jedzenia ) dochodzi czasem do bólów takich ze ładuje w szpitalu jednak , przez nowe miesiące zamieszkania nie jestem tutaj rozeznania i lekarze zawsze dają mi zastrzyk rozkurczowy i wypuszczają do domu . Ból pojawia się nagle conajmniej raz w tygodniu jest nie do zniesienia , czuje się jakby zaladek oraz jelita miałaby mi zaraz wybuchnąć . Przy oddawaniu stolca na poczatku była biegunka teraz jest zatwardzenie , dzisiaj zauważyłam nawet krew , nie pierwszy raz, ponieważ rok temu tez miałam taki przypadek . Przy tym całym 'ataku' mam również mdłości , parcie na stolec którego nie można wydalić , oraz straszny niepokój , strach . Oprócz tego w ostatnim czasie tracę na wadze , mało jem przez brak apetytu , oraz jestem ciagle osłabiona . Nawet rodzina zarzucała mi ze może być to depresja jednak tak jak wspomniałam mam dopiero 20 lat , proszę o pomoc .

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że wskazana byłaby dla Pani wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu u Pani symptomów, skieruje Panią na konsultacje diagnostyczne i odpowiednie leczenie (proktolog, gastrolog, USG jamy brzusznej, itp.)

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Szanowna Pani,

Bardzo mi przykro z powodu przeżywanych przez Panią trudności. Sytuacja, którą Pani opisuje z całą pewnością jest bardzo męcząca i wywołuje sporo niepokoju.
Zrozumiałe jest, że szuka Pani dla siebie odpowiedniej diagnozy oraz leczenia.
Objawy, które Pani opisuje są niepokojące i zdecydowanie nie należy ich lekceważyć.
W pierwszej kolejności sugeruję udanie się do lekarza rodzinnego celem uzyskania skierowania na szczegółowe badania układu pokarmowego. Należy dokładnie przebadać jego stan celem wykluczenia podłoża somatycznego.
Gdy uzyska Pani pewność, że narządy tworzące układ pokarmowy działają poprawnie, wówczas można spekulować na temat nerwicowego pochodzenia dręczących Panią objawów. Nie jest bowiem wykluczone, że przyczyna przeżywanych trudności jest psychologiczna - często zdarza się, że nerwica manifestuje się właśnie przez zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego. Niestety, z punktu widzenia chorego objawy wówczas są identyczne do tych występujących w przypadku choroby somatycznej, więc jedyną możliwością diagnozy jest dokładne wykluczenie takiego podłoża.
Życzę powodzenia.