Co powoduje problemy z oddychaniem i nerwowość?

Witam pisze z zapytaniem ponieważ już NIEWIEM sama co mi dolega ..choruje na migrene z aura. W Lutym urodziłam dziecko ...od ponad tygodnia jestem sama w domu z trójką dzieci mąż wraca za dwa dni a ja od czterech dni mam problemy z oddychaniem ,,duszności "chęć ziewania by poczuć ulgę ,od paru dni coraz więcej się poce ..dodam jeszcze ze jestem od jakiegos już czasu bardzo nerwowa wszystko mnie denerwuje .czuję niepokój obawy i lęk. proszę o pomoc wizyta dopiero w poniedziałek

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
nerwicy lękowej.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach
szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Z opisanych przez Panią objawów wnioskuję, że jest to odpowiedź Pani organizmu na nadmiar obowiązków i oczekiwań związanych z opieką nad trójką małych dzieci, które wymagają Pani 100 % zaangażowania, uwagi i sił.

Aktualnie jest Pani bez wsparcia męża, co jeszcze bardziej intensyfikuje Pani objawy napięciowe i nerwicowe, zmęczenia, przeciążenia i niepokoju.
Dodatkowo jest Pani jeszcze w fazie regeneracji sił, po niedawnym porodzie.

Proszę zadbać o siebie i poprosić o pomoc osoby najbliższe, na pomoc których mogłaby Pani liczyć.
Proszę również zadbać, żeby mąż gdy będzie obecny, również był dla Pani i Waszych dzieci pomocnym wsparciem fizycznym i psychicznym.

Dobrze się składa, że wybiera się Pani na planowaną konsultację lekarską, po której lekarz zasugeruje Pani optymalne leczenie.

Życzę Pani dużo sił i pozytywnej energii,
Irena Mielnik-Madej