Co robić z tymi objawami po odstawieniu antykoncepcji?

Dzień Dobry! Mam 19 lat Od 2 lat stosowałam tabletki antykoncepcyjne drovelis potem axia plus aktualnie mam przerwę od stycznia. Zaczęłam je stosować z powodu bolesnych miesiączek. Nie stosuje ich od stycznia, mam problemy trądzikowe z powodu właśnie przerwania stosowani tabletek antykoncepcyjnych i biore antybiotyk. Na wizycie u lekarza przed podjęciem stosowania tabletek antykoncepcyjnych lekarz powiedział podczas wykonywania uzg ze mam Mała torbiel. To było dwa lata temu, możliwe ze jest powiększona ta torbiel j dlatego tak boleśnie przechodzę miesiączki? Nic innego nie wykrył wszystko było wporzadku. Dzisiaj dostałam miesiączkę. Wczoraj cała noc nie mogłam zasnąć ponieważ bardzo się pociłam miałam mocne bóle głowy i mocne skurcze. Dzisiaj obudziłam się z mocnymi skurczami brzucha i Mdłościami. Nie mogę normalnie funkcjonować. Gdy stosowałam antykoncepcję było mi o wiele lzej lecz znowu zaczynam się bardzo męczyć. Dodatkowo akurat od 2/3 lat mam ciagle większy obwód brzucha od pępka w dol nawet jak nic nie zjem. Bardzo często oddaje mocz
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

torbiel na jajniku może nasilać dolegliwości bólowe podczas menstruacji, jak również bóle w trakcie owulacji lub stosunku.

Zdaniem naszej ekspertki torbiele na jajnikach są w stanie bardzo nasilić bóle menstruacyjne, dlatego warto rozważyć ich usunięcie. Istnieje szansa, że po zabiegu ból menstruacyjny będzie mniejszy. O szczegółach proszę jednak porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Z pewnością konieczne będzie powtórzenie badania, aby sprawdzić, czy torbiel nie urosła.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-bolesne-okresy-moga-byc-spowodowane-torbiela,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-podczas-miesiaczki-sie-zmniejszy-po-operacji-torbieli-jajnika,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-endometrialna-a-bolesne-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.