Co to za zmiana w owłosieniu łonowym?

Witam! Mam 14 lat, kilka dni temu wyczułam kulkę. Znajduję się ona tam, gdzie są włoski łonowe, u góry ;) Martwię się, wcześniej tego nie miałam. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie.

Nie napisała Pani, czy oprócz wyczuwalnego zgrubienia są jakieś inne objawy - świąd, pieczenie, ból, zmiana wydzieliny z dróg rodnych, gorączka. Czy występują zmiany skórne? Jak duża jest zmiana i jaka jest dokładna jej lokalizacja?

Bez badania nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi, dlatego zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego lub ginekologa. Nie ma się czego wstydzić, lekarz postawi diagnozę i jeżeli będzie taka potrzeba, wdroży adekwatne leczenie.

Pozdrawiam.