Co znaczą wycinki tarczy szyjki macicy pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim?

Witam. Proszę o interpretację wyników. Opis makroskopowy. 1 Kanał-obfity ścięty 1*cał. 2 Jama-szarobrunatne,drobne dość skąpe 1*cał. 3 Wycinki z szyjki macicy- 4 wycinki do 0,8 1*cał. Rozpoznanie 1 Fragmenty endocervix pokryte nabłonkiem gruczołowym oraz pojedyńczy bardzo drobny frament nabłonka wielowarstwowego płaskiego z cechami śródnabłonkowej neoplazja średniego stopnia. H-SIL (CIN 2), 2 Fragmenty endometrium bez cech sekrecji. 3 Wycinki tarczy szyjki macicy pokryte nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, częściowo nabłonkiem gruczołowym. Nabłonek płaski wykazuje cechy koilocytarne,ogniskowo cechy śródnabłonkowej neoplazji średniego stopnia H-SIL(CIN 2) .Czy wynik taki jest zły?. Czy czeka mnie operacja? Dziękuję za odpowiedź. Marzena 39 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka i decyzje być może o leczeniu operacyjnym proszę koniecznie zgłosić się do ginekologa