Co znaczy nagły ostry ból po prawej dolnej stronie pleców?

Witam. Wczoraj w nocy dopadł mnie nagły ostry ból po prawej dolnej stronie pleców. Ból idący od kręgosłupa w linii poziomej do zewnętrznej strony. Jakikolwiek ruch, czy przewrocenie się na plecy, bok czy brzuch wywoływały silnie klujacy ból. Po zażyciu środków przeciwbólowych zmniejszył się. Dzisiaj w dzień czułam lekki ból ale widzę że na noc się wzmaga. Czy mogą byc to problemy z nerkami? Dodam że dwa dni temu było bardzo gorąco a w domu włączony był wiatrak i moglo mnie przewiać jak również może być to przesilenie po ćwiczeniach siłowych gdzie wykonywałam ćwiczenia na mięśnień lędźwiowy. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości mogą świadczyć o kamicy nerkowej (badanie ogólne moczu jest pierwszym badaniem, które należałoby tu wykonać). Proszę przyjmować odpowiednio dużą ilość płynów. Warto również udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który po zebraniu dokładniejszego wywiadu i zbadaniu będzie mógł odpowiednio ukierunkować diagnostykę.