Co znaczy samoistne przeczucie i obawa?

Witam, Jakis tydzień temu pojawiło sie samoistnie przeczucie i obawa przed tym, ze cos mi sie stanie. Pierwsza myśl jaka pojawiła się to była związana z dwoma słowami - głowa i krew. Dzisiaj pojawiła sie znow ta obawa. Poczułam, ze przyspiesza mi puls i poczułam ogromny ścisk w żołądku ( cos na kształt na kształt stresu ). Chciałabym sie upewnić tylko czy to wytwór mojej wyobraźni czy faktycznie cos jest nie tak ze mna... Pozdrawiam.

Objawy lękowe pojawiają się czasami w ciągu życia, mogą mieć różne źródła w tym emocjonalne, związane z przemęczeniem, nadmiernym stresem, ale także osobowością i czy zaburzeniami o podłożu somatycznym. Jeśli pojawiają się bardzo rzadko, nie komplikują życia i nie wpływają na ogólne funkcjonowanie, nie muszą stanowić powodu do niepokoju. W razie wątpliwości można skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty, który pomoże radzić sobie z objawami, zrozumieć ich głębsze przyczyny, a także przepracować je.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do osobistej i wstępnej konsultacji w Poradni zdrowia psychicznego, celem zdiagnozowania (ewentualnego leczenia) występujących u Pani objawów.

Życzę Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.mdaej@gmail.com