Coś mi strzyknęło w plecach przy podnoszeniu palety

Witam, mam 32 lata. Przy podnoszeniu palety cos mi strzyknęło w plecach. Przez miesiąc byłem na zwolnieniu. Przez pierwsze kilka dni nie mogłem się ruszać. Od tego czasu mineły już prawie 3 miesiące. Plecy z lewej strony są opuchnięte i ciągle odczuwa ból. Ostatnio dostałem wynik badania rezonansu magnetycznego. Prosiłbym o poradę. Wynik badania: Lewo wypukła skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego zniesiona. W badanym zakresie trzony kręgów o prawidłowej wysokości z nieznacznymi zaostrzeniami krawędzi kostnych. Dyskretne zmiany obrzękowo-zapalne w przyleganiu do sąsiadujących blaszek granicznych trzonów L5 i S1. Tarcza m-kręgowa poziomu L5/S1 z cechami dehydratacji obniżona. Na poziomie Th11/Th12 niewielka centralna protruzja tarczy m-kręgowej z niewielkiego stopnia modelowaniem przedniej rezerwy płynowej worka oponowego na poziomach Th12/L1 i L1/L2 cechy rozluźnienia pierścienia włóknistego tarczy m-kręgowej. Na poziomach L2/L3 i L3/L4 niewielkie kanałowe uwypuklenie tarczy m-kręgowej powodujące niewielkiego stopnia modelowanie przedniej przestrzeni buforowej worka oponowego oraz nieznaczną obustronną redukcję światła otworów m-kręgowych bez uciku na struktury nerwowe. Na poziomie L4/L5 uogólnione uwypuklenie "bulging" tarczy m-kręgowej powodujące modelownaie przedniej przestrzeni buforowej worka oponowego z ograniczeniem jego wym. AP do około 11.5 mm oraz obustronną redukcję otworów światła m-kręgowych bez konfliktu ze strukturami nerwowymi. Przerost więzadła żółtego po stronie lewej na poziomie L5/S1 bulging tarczy m-kręgowej z jej paracentralno-lewoboczną ekstruzją powodujące nieznaczne asymetryczne modelowanie worka oponowego i obustronne ograniczenie światła otworów m-kręgowych nieco bardziej po stronie prawej pozostając w styczności z prawym nerwem rdzeniowym. Dyskogenne modelowanie proksymalnych odcinków korzeni lewgo nerwu rdzeniowego S1 na poziomie zachyłka bocznego kanału kręgowego. Na poziomie S1/S2 torbiel okołokorzeniowa wlk ok. 6.5mm po stronie prawej. Badanie wykonano aparatem GE BRIVO MR 355 1,5T. Z góry dziękuje za pomoc.

Opisane dolegliwości mają związek z opisanymi zmianami zwyrodnieniowymi w
badaniu obrazowym, proszę się zgłosić do rehabilitanta, który
odpowiednimi ćwiczeniami pomoże zniwelować ból kręgosłupa