Czu upadek u osoby leczącej się na nadciśnienie jest związany z sercem czy nadciśnieniem?

Lecze się nadcisnienie tetnicze, dlawica wysilkowa CCSII. W badaniach ekg spoczynkowe rytm zatokowy miarowy 58/min. Lewogram pozycyjny . Plaskie/plasko ujemne zal. W odpr. V4-V5, plaskie w Iiii, B3 , V6, Odpr. konczynowych-jak w badaniu poprzednim. QTc=448ms. PQ. QRS=w normie. Ostatnio mialem pierwszy incydent samo wolnego upadku to znaczy źle sie poczułem szum w uszach i upadek na ziemię bez utraty swiadomosci. Mam zleconą TK tętnic wieńcowych. Co oznacza wynik ekg ? Czy ten upadek mozna wiązać ze sercem cczy nadciśnieniem ?

Do oceny klinicznej, po badaniu ; pełny wywiad, wyniki etc... Pan obciążenia internistyczne moga powodować zaburzenia krazenia mózgowego, zawroty, mroczki, upadki... Zwłaszcza przy spadkach czy skokach ciśnienia, przy arytmii serca itp...Ważny stan ogólny; waga, inne schorzenia? Jaki tryb życia ? Do omówienia z Lekarzem leczącym który zna pacjenta! Pozdrawiam i zapraszam