Czy antybiotyk mógł nie zadziałać?

Pulmonolog stwierdził po RTG ze mam obustronne zapalenie płuc bo osłuchowo i w gardle czysto.Dostalam antybiotyk na 7dni,leki wykrztuśne i na astmę,siedzenie w domu.jutro będzie 12dzien.A kaszel mi się znów nasilił wykrztuśny zielono-zolty.Czy antybiotyk nie zadziałał,czy po antybiotyku jeszcze trochę potrwa nim kaszel minie.Rtg mam powtórzyć za 2tyg.Mam się martwić i pytanie kiedy mogę zacząć wychodzić z domu.Goraczki ani dreszczy nie mam,jedynie objawy jak przy przeziebieniu kicham,smarkam i ten kaszel i szybko się męczę.Lekarz ma długi urlop będzie dopiero dostępny po Nowym Roku,jakiś pomysł co jeszcze mogę wsiąść?Dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel poinfekcyjny może się utrzymywać nawet kilka tygodni, do rozważenia inhalacje z soli fizjologicznej.
Pozdrawiam