Czy badanie MR głowy obejmuje również patologie nerwów czaszkowych?

Dzień dobry, proszę o jasną odpowiedź, czy zwykłe badanie MR głowy obejmuje również patologie nerwów czaszkowych, konflikt naczyniowonerwowy i badanie unerwienia głowy. Czy może nie ? Moje drugie pytanie brzmi : Co pokazuje badanie MR tylnego dołu czaszki ? Proszę o konkretne odpowiedzi doświadczonych neurologów.

Lek. Tomasz Budlewski

może obejmowac patologie nerwów czaszkowych, co do konfliktu to są to już odpowiednie rodzaje RM. Tylny dół czaszki ocenia przede wszystkim móżdżek i rdzeń przedłużony.