Czy biegunka mogła osłabić działanie antykoncepcji doustnej?

Mam pewien problem. Otóż zawsze biorę tabletki o 15. Tym razem też tak zrobiłam. Jednak źle się czułam i jakieś 20 min. później musiałam skorzystać z toalety (wodnista biegunka;/). Zdaję sobie sprawę, że z pewnością tej tabletki nie wydaliłam, gdyż miała ona za mało czasu, żeby dostać się do jelit. Jednak po godz. 17.00 sytuacja się powtórzyła. Czyli minęło 2-3 godz. od wzięcia tabletki. Wiem, że jednorazowa biegunka nie ma wpływu na działanie antykoncepcji, jednak po 20.00 sytuacja znowu się powtórzyła. Tyle, że do tego czasu tabletka powinna się wchłonąć, bo minęło już 5 h od jej przyjęcia. Tego samego wieczoru ok. 21.00 miałam stosunek. Była to 17. tabletka, a więc z 3. tygodnia. Dla świętego spokoju dokończyłam branie tabletek i rozpoczęłam kolejne opakowanie bez 7-dniowej przerwy. Czy w takim wypadku mogę być spokojna? Teraz przez dłuższy czas nie planuję współżycia, gdyż mój chłopak wyjeżdża.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie robiła Pani przerwy, to szansa na zajście w ciążę jest taka sama, jak przy regularnym stosowaniu tabletek (bez biegunki).