Czy ból głowy ma związek z uderzeniem?

Witam od ponad dwóch dni boli mnie głowa. Przedwczoraj uderzyłam czołem o biórko, nie było to wyjątkowo mocne uderzenie jednak od tego czasu zaczęła mnie boleć głowa nie tylko w miejscu uderzenia. Mam wrażenie, że ból rozchodzi się z czubka głowy i nasila się przy naciśnięciu w tamto miejsce. Ból ma charakter uciskowy i czasem przypomina mrowienie. Nie mam żadnych dodatkowych objawów typu mdłości czy problemy z pamięciom i koncentracją po prostu sam ból i chyba zawroty głowy lecz nie jestem pewna. Dodatkowo drga mi powieka i trzęsą ręce, przy kasłaniu na jednym oku widzę jakąś plamkę. Mam nerwicę więc ciężko mi stwierdzić czy jest to poważne i związane z uderzeniem czy po prostu panikuję. Czy to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku urazu głowy zawsze istnieje ryzyko wystąpienia poważniejszych konsekwencji, takich jak wstrząs mózgu. Jeśli Pani objawy utrzymują się przez ponad dwa dni i dodatkowo są odczuwane dolegliwości, takie jak drganie powieki, trzęsienie rąk i widzenie plamek, zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Ból uciskowy i mrowienie mogą być też spowodowane “zwykłym” podrażnieniem nerwów lub tkanki w wyniku urazu.

Nawet jeżeli ma Pani nerwicę i bardzo możliwe, że objawy są wynikiem paniki lub stresu, to dla pewności zalecamy udanie się do lekarza i wykonanie podstawowych badań.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wstrzas-mozgu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.