Czy ból może wskazywać na brak działania plastra antykoncepcyjnego?

Mam 38 lat. Po raz pierwszy zaczelam sie zabezpieczac plastrami evra. Przykleilam go w drugim dniu miesiaczki(pierwszy dzien bylo to popoludniowe lekkie plamienie) teraz bede przyklejac drugi plasterek. W dniu w ktorym powinnam miec owulacje odczuwalam bóle w brzuchu (takie jak podczas nie uzywania antykoncepcji, wtedy wiedzialam ze mam owulacje). Czy ten bol jest normalny? czy plaster dziala?czy mozliwe ze to byla owulacja? Mozliwe jest ze plaster nie dziala? plasterek dobrze sie trzyma i nie mam zadnych skutkow ubocznych

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze jest możliwość iż nie działa ponieważ nie w 100% skutecznych metod antykoncepcji , proponuje udac się do ginekologa