Czy bóle brzucha, takie jak miesiączkowe i podwyższona temp. mogą wskazywać na ciążę?

Witam.
Jestem kobietą w wieku 28 lat, cykle miesiączkowe miałam do tej pory regularne 28-30 dni. Dzisiaj (22.10) mija 30 dzień od ostatniej miesiączki. Od 2 dni mam bóle brzucha takie jak podczas okresu z tym, że wcześniej wyglądało to trochę inaczej: najpierw powiększały się piersi, potem dzień przed okresem pojawiał się mniejszy ból brzucha, następnie występowało krwawienie i potem 1 dzień silnego bólu. W tej chwili boli mnie brzuch, ale nie mam okresu. Od 2 dni zauważyłam także podwyższoną temp. natomiast śluz jest biały, ale nieprzeźroczysty.

Chciałabym zapytać jak wygląda śluz w przypadku ewentualnego zapłodnienia, czy jest charakterystyczny, czy taki jak u mnie może oznaczać, że krwawienie miesiączkowe nie wystąpi?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W ciąży śluz jest rzeczywiście obfitszy i biały. Należy jednak pamiętać, że gdyby objawy ciąży były charakterystyczne i łatwo różnicowalne, to nie byłoby potrzeby wynajdowania testów ciążowych. Zalecam wykonanie takowego. Wczesne objawy ciąży łatwo pomylić z nadchodzącą miesiączką czy nawet samą menstruacją.

Pozdrawiam serdecznie!