Czy bóle serca mogą wynikać z silnej tęsknoty za zmarłym?

Odkąd straciłam bardzo bliską mi osobę(18.05.2014),jest mi ciężko żyć.Sama nie wiem,czy chcę dalej żyć.Źle mi się funkcjonuje.Jednak pytanie tyczy tego,czy bóle serca mogą wynikać z silnej tęsknoty za zmarłym?Gdzie usłyszę znaną piosenkę/melodię,rozmowę o zmarłym,czy przypomnę sobie znane miejsca,chwile-zbiera mi się na długi płacz.Nie mogę dojść do siebie.Zresztą tak jest do teraz.Boli mnie serce,głowa,cała się drżę,zginam się w bólu,mam objawy depersonalizacji.Nie akceptuję pomocy bliskich.

Dzień dobry!

Serdecznie współczuję utraty bliskiej osoby. Żałoba często jest długim i bolesnym procesem, którego jednym z przejawem mogą być właśnie bóle, różne dolegliwości fizyczne, nagłe zmiany nastroju i uczuć, silne, wręcz bolesne emocje. W procesie żałoby dla wielu osób ważne jest wsparcie bliskich, a także profesjonalna pomoc psychologiczną. Elementem żałoby może być jednak także odrzucanie tej pomocy, izolowanie się. Nieprzepracowana żałoba może być źródłem depresji.

Pozdrawiam!

Witam,
strata o której Pani pisze miała miejsce bardzo niedawno, reakcja żałoby oraz powiązane z nią fizjologiczne reakcje mogą być normalne. To normalne, że rozpaczamy po stracie bliskiej osoby. Gdyby stan, który Pani opisuje nasilał się, zachęcałabym do skorzystania z pomocy specjalisty. Pozdrawiam.