Czy chirurg mógł uszkodzić nerw?

Od 3 tygodni męczę się z bólem po ekstrakcji dolnej lewej ósemki. Chirurg twierdzi, że rana dobrze się goi ale dalej nie mogę otwierać szeroko ust, ból ciągnie się ze środka dziąsła i promieniuje przez pół szczęki aż czuję mrowienie i drętwienie na języku. Stosuję żele, płukanki i chodzę często na czyszczenie. Lekarze jak dla mnie olewają temat, bo nie słuchają co mi dolega tylko przepisują leki przeciwbólowe, których akurat już nie mogę brać, bo żołądek wysiada. Czy chirurg mógł uszkodzić nerw?

Przy dużym zabiegu powikłania są możliwe,aczkolwiek nie są to przypadki częste.Przed usunięciem ósemki,która jest zębem szczególnym lekarz omawia możliwe następstwa pozabiegowe,a następnie kontroluje proces gojenia dostosowany do indywidualnych potrzeb włącznie z wykonaniem RTG.