Czy choruję na nerwicę natręctw?

Obawiam się, że choruję na nerwicę natręctw. Niedawno chorowałam przez 5 miesięcy na ciążę urojoną. Nie leczyłam jej i przez to stałam się bardziej podatna na stres itp. Od miesiąca zauważyłam u siebie na siłę robienie wszystkiego idealnie. Kiedy myję ręce, muszę idealnie namydlić dłonie tą samą ilością ruchów za każdym razem, gdy kremuję ciało to zawsze wpadam w szał jak np. włoski z ręcznika zostają na moim ciele i strasznie wtedy się denerwuję, MUSZĘ nawet wziąć prysznic od nowa. Co to jest?

Witam Panią
Pani objawy mogą wskazywać na nerwicę natręctw.
Oblicza nerwicy natręctw komplikują życie
i utrudniają normalne funkcjonowanie.
Choroba blokuje kontakty społeczne
i niezmiernie przeszkadza w pracy zawodowej.
W leczeniu nerwicy natręctw najskuteczniejszym
sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest psychoterapia.
Czasami wprowadza się leczenie farmakologiczne.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Może to wskazywać na zaburzenie obsesyjno- kompulsyjne czyli nerwicę natręctw. To zaburzenie wiąże się z pojawieniem myśli natrętnych czyli obsesji oraz zachowań mających na celu zredukowanie napięcia powstałego przez takie myśli czyli kompulsji. Zalecam wizytę u psychiatry oraz podjęcie psychoterapii w celu pełnej diagnostyki oraz leczenia problemu.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl