Czy coca-cola wpływa na tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry, mam pewien problem, który nie daje mi spokoju. Chciałabym się zapytać czy napój coca-cola osłabia tabletki antykoncepcyjne H*** (dwuskładnikowe)? Ostatnio przez przypadek, jakieś 10-15 min. po wzięciu tabletki, wypiłam odrobinę (jakieś 5 łyków ok.100 ml) coca-coli. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Coca-cola nie powinna wpływać na skuteczność doustnej antykoncepcji.