Czy czekać na pojawienie się miesiączki?

Witam, lekarz zlecił mi badanie prolaktyny z MTC w drugiej fazie cyklu. Obecnie jestem w 31. dniu cyklu, opóźnia mi się miesiączka ze względu na problemy z prolaktyną (mój cykl zwykle trwa 28 dni). Czy mogę jeszcze teraz wykonać to badanie czy czekać na pojawienie się miesiączki i zrobić je w kolejnym cyklu? Dziękuję za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

raczej lepiej w następnym cyklu choć teraz też badania powinny pokazać rzeczywistą gospodarkę hormonalną.