Czy czosnek lub ostre dania mają wpływ na wchłanianie tabletki antykoncepcyjnej?

witam, chciałam zapytać czy czosnek lub bardzo ostre dania, np. z dużą ilością chilli, spożyte w bezpośrednim czasie po/przed przyjęciem tabletki antykoncepcyjnej mają na jej wchłanianie jakiś wpływ? pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane przyprawy nie mają wpływu na działanie antykoncepcji hormonalnej.