Czy dostanę miesiączkę? Co to miało oznaczać?

Od ponad roku mam wydzielany biały śluz przed samym sylwestrem miałam strasznie brązowy z krwią. Nic mnie nie bolało. Przy podcieraniu miałam krew na papierze. Tuż po sylwestrze skończyło się to. Teraz jest normalnie biały. Czy za miesiąc będzie już okres??? Mam 13 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pojawienie się pierwszej miesiączki dłuższy czas jest poprzedzone wydzielaniem się białej wydzieliny z pochwy. Natomiast w przypadku pojawienia się wydzieliny koloru brunatnego świadczy  o niedługim pojawieniu się pierwszej miesiączki. Dlatego proszę na nią cierpliwie czekać.
Pozdrawiam