Czy doszło u mnie do poronienia naturalnego?

Witam. Okres spóźnił mi się 5dni. Podejrzewałam ciążę. Objawy na to wskazywaly. Mianowicie nudnosci, bolesne piersi, uczucie pelnosci. Z racji ze był to piątek, stwierdziłam ze zaczekam do poniedzialku i zrobię test ciazowy. W sobotę późnym popołudniem zaczęłam krwawić, co mnie zmieszało i zaczęłam się zastanawiać, czy to jednak nie spóźniona miesiaczka. Jednak towarzyszył przy tym bol brzucha i krzyza. Następnego dnia krwawienie było większe momentami bol obejmujący cały brzuch jakby skurcze. Bjawy ciazowe minely. Zaczęłam czytać i wszystko wskazuje na poronienie. Dziś poniedziałek krwawienie mniejsze natomiast skurcze się utrzymują. Test wskazuje wynik negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy faktycznie mogą świadczyć o wczesnym poronieniu, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Zazwyczaj przy poronieniu test ciążowy powinien jednak wyjść pozytywny, ze względu na podwyższoną obecność hormonu beta HCG.

Krwawienie mogło być też spóźnioną miesiączką, a bóle były związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Zalecamy wizytę u ginekologa, który zbada Pani układ rozrodczy i będzie w stanie określić, czy doszło do poronienia.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na naszej stronie, które pozwolą na lepsze zrozumienie problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.