Czy dziwny skrzep mógł oznaczać poronienie?

Poronienie w pierwszym tygodniu przy antykoncepcji? Dzień dobry. Od około 3 miesiecy biorę nieprzerwanie tabletki antykoncepcyjne. Zaczęłam je brać pierwszego dnia miesiączki i moja Pani ginekolog powiedziała, że mogę je brać cały czas bez 7dniowej przerwy i po prostu nie mieć miesiączek. Tak też robię. W ciągu ostatnich 2 tygodni uprawiałam seks bez zabezpieczenia, ostatni raz był 11 dni temu i wedle kalendarza menstruacji były to dni płodne. Około 5/6 dni temu zaczęłam lekko krwawić jakbym miała miesiączkę pomimo brania aktykoncepcji. Wczoraj w nocy poczułam dziwne skurcze w podbrzuszu i po obudzeniu "wpadł? ze mnie dziwny skrzep. Ciemna bordowa krew ale z jakby szarym nabłonkiem(?). Pierwszy raz zdarzyło mi się cos takiego. Czy mogło to być poronienie w pierwszym tygodniu? Pomimo ciągłego brania antykoncepcji?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czasem, jeśli nie robi się przerw i nie dochodzi do krwawienia z odstawienia, mogą wystąpić krwawienia w trakcie stosowania antykoncepcji. Są one trudne do przewidzenia. Oczywiście warto by było aby Pani skonsultowała to z lekarzem prowadzącym.