Czy faktycznie jest tak źle z moimi nogami?

Witam, color Doppler USG układu żylnego kończyn dolnych, dodam ze nadwagę lekarz u którego byłam bardo mnie nastraszył i jestem przerażona. WYNIK :obustronie ukad żył głębokich drożny, podatny na ucisk.,o zachowanyprzeplywie krwi spontanicznym, fazowym, kierunkowym, bez refluksu i zakrzepicy, żyła odpiszczelowa prawa wąska, bez refluksu w zakresie pnia głównego, refluks do żyły odpiszczelowej dodatkowej przedni ocznej-duże żylaki jej zakresu. Żyła odpiszczelowa lewa, prawa, lewa wąska bez refluksu, niewydolne obustronnie perforatory Cockett 2 i Cockett 3. BARDZO proszę o opinię dodam że leczę się na zaburzenia lękowe czy faktycznie jest tak źle z moimi nogami?

Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym Panią uspokoić. Żylaki same w sobie nie zagrażają życiu. Za to istotnie pogarszają jakość życia, a nieleczone mogą w przyszłości prowadzić do zapalenia żył i owrzodzeń żylnych. Dlatego, choć w chwili obecnej nie wygląda to groźnie, jak najszybsze włączenie leczenia byłoby właściwe. Rozumiem przez to: ograniczenie czynników ryzyka (walka z nadwagą, rzucenie palenia, unikanie gorąca, unikanie długotrwałego stania i siedzenia, uskutecznienie takich sportów jak rower, pływanie, bieganie), leczenie zabiegowe (metodą klasyczną lub wewnątrznaczyniową), ewentualnie codzienne stosowanie od rana do wieczora pończochy uciskowej II stopnia ucisku (w przypadku odwlekania decyzji o leczeniu zabiegowym).

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |