Czy faktycznie nie zaszłam teraz w ciążę?
Witam, byłam dzisiaj u ginekologa z podejrzeniem ciąży. Wynik USG był: brak ciąży i że jestem zdrowa. Ostatnia miesiączka wystąpiła 11.12.2023, do tej pory były dwa plamienia 10.01.2024 i drugie już barwy jasnoczerwonej i lekko brunatnej z niewielką ilością skrzepu. Trwały oba równe 3 dni, w pierwszym plamieniu nie było skrzepów i trwało bardzo mało. Dalej mam objawy dla typowej ciąży nie minęły. Co mam z tym dalej zrobić?

KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
skoro ginekolog podczas badania nie zauważył ciąży, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia. Wyjątkiem byłaby bardzo wczesna ciąża, ale z Pani opisu to nie wynika.
W takiej sytuacji najlepiej byłoby oznaczyć poziom beta-HCG we krwi. Jest to hormon ciążowy. Jeśli byłaby Pani w ciąży ulegnie on podwyższeniu. Jeśli nie, to oznacza, że nie doszło do zapłodnienia, a opisane objawy mają związek z czym innym, na przykład z zaburzeniami hormonalnymi, które mogłyby doprowadzić do plamień zamiast miesiączek.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-zamiast-miesiaczki-a-brak-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-i-brak-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-a-brak-okresu-i-ryzyko-ciazy.