Czy guz mógł zostać niezauważony w badaniu rezonansem?

Witam.w lutym br wykryty polip.endometrialny. po wycięcieciu o.okazało się że jest nowotworowy g2 trzonu macicy adenocarcimoma endometrioidale . Po miesiącu bym wykonany rezonans mamymmrzmsz.ej miednicy mniejszej oraz okolicy lędźwiowo krzyżowej.wszystkie wyszły ok. To było 8.marca. obecnie jestem po histeroskopi w której usunięto podejrzana. Zmianę która już na ."OKO" wygląda na nowotwor. Dodam że mam 27 lat i nie mam dziecka...moje pytanie czy od rezonansu do histeroskopi mógł urośnac na około 1 cm. Czy mógł być nie zauważony w rezonansie..paulina.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno jest to na podstawie pani opisu jednoznacznie określić. Niektóre zmiany mogą pozostać niezauważone w badaniach obrazowych gdyż ich struktura może przypominać tkanki otaczające, a część nowotworów o agresywnym wzroście mogą powiększyć swoje rozmiary w takim czasie. Warto poczekać na wynik histopatologiczny. Można też spróbować ponownie ocenić badanie obrazowe, które otrzymała pani w marcu.