Czy istnieją jakieś przeciwwskazania dotyczące operacji pomniejszenia żołądka?

Witam mam 46 lat 130 kg przy 185 cm , chorą tarczyce „hashimoto„ do tego przed 2 Laty stwierdzono u mnie hemochromatoze która odziedziczyłem po rodzicach , że w tym monecie można powiedzieć że wszystki moje dolegliwości są pod kontrolą to znaczy nic więcej nie można zrobić .Cały czas ból stawów i kręgosłupa i co mnie najbardziej meczy chroniczne zmęczenie . W młodzieńczym wieku byłem bardzo aktywny uprawiałem sport podnoszenie ciężarów , kolarstwo i boks . W tej chwili mam kręgosłup i biodra w stanie jak u 90 latka nie obrażając nikogo ,a o barkach już nie wspomnę .wybite po wieloletnim boksowaniu do tego wszystkiego hemochromatoza dokończyła dzieło i zrobiła swoje . Naprawdę ciężko mi się ruszać , dzięki Bogu mam prace w której stoję praktycznie 7 godzin i nie musze się zbytnio ruszać , po powrocie do domu jestem do niczego . Ani ochoty ani siły do jakiejkolwiek aktywności . Moje przemyślenia to zrzucić wagę przez operacje (pomniejszenie żołądka ). Moje pytanie czy istnieją jakieś przeciw wskazania dotyczące operacji pomniejszenia żołądka jeżeli chodzi o tarczyce hashimoto i hemochromatoze . Jaki zabieg byłby odpowiedny w mojej sytuacji , plikacja czy może resekcja żołądka a może są jakiś inne realne sposoby schudnięcia 50 kg Z powarzeniem Rafał

Dzień dobry,

zawsze najlepszą opcją redukcji masy ciała jet dieta stosowana pod ścisłą kontrolą dietetyka.

Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.
Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.

Jeżeli dieta odchudzająca nie przyniesie oczekiwanych rezultatów ( a powinna) wówczas może Pan zastanawiać się nad operacją.

Pozdrawiam