Kobieta , 21 lat Razem z partnerem mamy hpv. Niewiadomo,który typ. U mnie nie ma żadnych objawów, ale nie mam wątpliwości,że mogę to mieć, gdyż u partnera wystąpiły kłykciny. Czy istnieje możliwość,że zarażę go z powrotem tym wirusem, gdy on wyleczy sobie te brodawki.I co ze stosunkiem oralnym, czy należy go wyeliminować aby brodawki nie wystąpiły w ustach, gardle, przełyku lub żołądku ? Czy to jest tak, że jeśli już mamy tego wirusa,to możemy normalnie bez obaw współżyć? Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

W normalnych warunkach organizm samoistnie usuwa zakażenie HPV w ciagu 6-9 miesięcy. Niestety u niektórych osób, ten mechanizm może nie zadziałać. jesli Pani partner ma obecnie kłykciny ( brodawki) to są one zakaźne i oczywiście może się Pani zarazić. Kłykciny moga też występować w jamie ustnej i gardle. Zatem do czasu wyleczenia kłykcin u Pani partnera powstrzymałbym się od współżycia seksualnego.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Choroby zakaźne i pasożytnicze – Choroby zakaźne stanowią duże zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci. Niektóre z chorób objęte są obowiązkowymi szczepieniami. Choroby zakaźne to inaczej choroby infekcyjne. Następstwem zakażenia jest złamanie bariery ochronnej, czyli odporności organizmu.
  • Kłykciny kończyste – Kłykciny kończyste to niewielkie, cieliste guzki lub kalafiorowate brodawki, które pojawiają się na narządach płciowych i wokół odbytu. Zakażenie kłykcinami kończystymi wywołuje HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Kłykciny kończyste są jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ginekologia

Kłykciny kończyste - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Kłykciny kończyste - przyczyny, objawy, diagnostyka, leczenie

Kłykciny kończyste to niewielkie, cieliste guzki lub kalafiorowate brodawki, które pojawiają się na narządach płciowych i wokół odbytu. Zakażenie kłykcinami kończystymi wywołuje HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego. Kłykciny kończyste są jedną z najczęstszych...