Czy jest jakieś badanie obrazowe stawów, które można wykonać w moim stanie?

Dzień dobry; Od roku lekarze starają się zdiagnozować przyczynę silnego bólu, jaki pojawia się u mnie w pośladku, biodrze i nodze. Zdjęcie rtg i rezonans dolnego odcinka kręgosłupa nic nie wykazały. Teraz podejrzewają, że być może to staw biodrowy. Jestem w 8 tygodniu ciąży i lekarze powiedzieli, że dopiero za siedem miesięcy będą przeprowadzać badania. Czy jest jakieś badanie obrazowe stawów, które można wykonać w moim stanie, żeby sprawdzić stan stawów biodrowych i postawić diagnozę? Karolina

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze moznabyloby wykonać rezonans magnetyczny stawów krzyżowo biodrowych . Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza reumatologa