Czy jest możliwe, aby takie wahania bety były spowodowane przez utratę drugiego zarodka?

Witam Jesteśmy po zabiegu in vitro. Po podaniu dwóch zarodków. Wynik Beta hcg po dwóch tygodniach od transferu wyszedł 158 a po kolejnych trzech 418. Jednak z badania usg wynikało iż pecherzyk jest za mały i zapewne dojdzie do poronienia. Mimo to Beta hcg rosła po kolejnych dwóch tygodniach do ponad 13000. Przyrost jest zbyt niski. Wielkość zarodka wskazuje na tydzień wcześniej. Niewielkie brązowe plamienia przez dwa-trzy dni. Brak bólu brzucha. Brak krwawienia. Czy jest możliwe aby takie wahania bety były spowodowane przez utratę drugiego zarodka? I czy jest szansa iż ten pierwszy „nadgoni” czy raczej może oznaczać to wady genetyczne? Dziękuje.

Niestety nie da się nic oceniać i przewidywać, najlepiej na bieżąco monitorować ciążę u ginekologa prowadzącego leczenie i wykonującego zabieg IVF. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.