Czy jest ryzyko ciąży u 30-latki?

Biorę tabletki antykoncepcyjne yasmiennella po 7 dniowej przerwie gdy wzięłam pierwszą po 15 min zwymiotowałam, później regularnie brałam tabletki cały czas, stosunek miał miejsce po 7 dniach regularnego zażywania tabletek ale z wytryskiem w środku , okres dostałam normalnie po odstawieniu, zrobiłam test 12,15,17/20 dni po stosunku i wszystkie negatywne , po 23 od stosunku i po skonczeniu okresy(krwawienia z odstawienia ) zrobilam rownież badanie Beta hcg z krwi wynik to 0,4? czy nadal mam się martwić i są jakieś szanse że jestem w ciązy? czy moge być spokojna że nie ?
KOBIETA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

pominięcie tabletki antykoncepcyjnej, wymioty czy biegunka są obarczone największym ryzykiem niechcianego poczęcia w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek.

W pytaniu pisze Pani, że doszło do wymiotów w pierwszym dniu stosowania leku z nowego blistra. Nie zawarła Pani informacji, czy przyjęła tabletkę z opakowania zapasowego. Jeśli tak, to jest Pani zabezpieczona, a ryzyko ciąży jest znikome. Gdy jednak nie miała Pani leku, to trzeba liczyć się z tym, że mogło dojść do poczęcia. Z relacji zawartej w pytaniu wynika, że krwawienie z odstawienia pojawiło się w terminie. Ponadto wykonała Pani testy ciążowe oraz poziom b-HCG z krwi. Badania wyszły ujemne, ale ma Pani mimo wszystko obawę co do b-HCG. Dla pewności może Pani wykonać badanie jeszcze raz.

Gdyby pojawiły się jakieś niepokojące dolegliwości, to także kontakt z ginekologiem będzie wskazany. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.