Czy jest sens kontynuować przyjmowanie leku Trittico, skoro czuję się po nim gorzej niż wcześniej?

Od dłuższego czasu zażywam mianserynę w dawce 30 mg. Wcześniej leczyłem stany lękowe wenkafaksyną i trazodonem oraz mianseryną. Efectin i Trittico odstawiłem pół roku temu, po jakimś czasie również Lerivon i niestety wróciła bezsenność. Powróciłem po kilku miesiącach do ponownego stosowania Lerivonem jednak nie działał on w tej dawce tak skutecznie. Lekarz dołączył mi do Lerivonem ponownie Trittico 150 mg. Niestety bardzo źle czuję się po tym leku. Rano bardzo ciężko mi wstać i przez cały dzień odczuwam duży dyskomfort czego nie było na samym Lerivonem. Od rannych godzin przez większą część dnia dokucza mi apatia, zmęczenie i takie jakby odrealnienie i zamulenie. Dodatkowym bardzo uciążliwym problemem jest zatkany nos, który utrudnia zaśnięcie. Skutki uboczne utrzymują się mimo upływu kilku tygodni. Kolejną wizytę u lekarza ma za 3 tygodnie. Czy jest sens kontynuować przyjmowanie leku Trittico skoro czuję się po nim gorzej niż wcześniej?

Witam!
Może Pan obniżyć dawkę Trittico CR. Jeżeli ma Pan tabletki 150 mg, to są one podłużne i mają dwa rowki, czyli można z nich uzyskać trzy dawki leku o nominale 50 mg. Przyjmowanie leku zazwyczaj rozpoczynamy od najniższych dawek, czyli zamiast 150 mg, może Pan przyjmować 50 mg. Do czasu wizyty u swojego lekarza leczącego, powinien Pan uzyskać wyrównanie swojego stanu. Trittico jest lekiem "dobrym dla mężczyzn, niezbyt silnie wpływa na sprawy seksualne i nie daje przyrostu masy ciała. Często dodajemy Trittico CR 75 mg w celu minimalizacji objawów niepożądanych po lekach zarówno z grupy SSRi jak i SNRi, daje efekty nawet dawka 25 mg (1/3 tabletki 75 mg). Można także zmodyfikować dawkę Lerivonu, np. podwyższyć o 1/2 tabletki. Nie należy zapominać o psychoterapii.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

Mam zbyt mało danych.
Na zaprezentowaną przez Pana wątpliwość, może Panu odpowiedzieć lekarz prowadzący Pana.

Życzę Panu tylko zadowalającego samopoczucia!
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605