Czy jestem zabezpieczona przed ciążą?

Dzień dobry. Zapomniałam wziąść ostatnią tabletkę z blistra i wziełam ją po upływie 15 godz i nie zrobiłam 7 dniowej zalecanej przerwy lecz jeszcze tego samego dnia zaczełam od razu przyjmować kolejne opakowanie wg mojej godziny (wiec: przyjełam jedna rano opozniona i 2 wieczorem z nowego opakowania). Obecnie koncze przyjmowanie 2 opakowania i mam pytanie czy przez ten czas byłam zabezpieczona? i czy po skonczeniu 2 opakowania zrobic juz normalnie zalecana 7 dniowa przerwe,bez obaw?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji była Pani zabezpieczona przed ciążą. Może Pani bez obaw zrobić siedmiodniową przerwę. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.