Czy Ketrel jest powszechnie przepisywany pacjentom z depresją?

Witam, mam Nawrot epizodu depresyjnego z lekiem i zaburzeniami snu. Przy pierwszy epizodzie bardzo szybko zrezygnowałam z leczenia bo bylo już ok, ale po dwóch miesiącach objawy wróciły. Dostałam od lekarza seronil początkowo 20mg po tygodniu mam zwiększyć do 40 bo taka dawka mi pomagała dodatkowo na noc lerivon 30 i dodatkowo jak by lerivon nie pomagał w zasnieciu mam brać tabletkę ketrelu. W ulotce wyczytałam że jest to lek na psychozy. Jednak u mnie nie ma żadnych objawów psychozy ani niczego podobnego. Czy to jest normalne że przepisuje się ten lek pacjentom z depresja?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, leczenie farmakologiczne, jest ordynowane przez Lekarza, na zasadzie doboru, po wstępnym/szczegółowym rozpoznaniu, w sposób zindywidualizowany.

Z mojej strony, inspiruję Panią, do rozważenia podjęcia psychoterapii, co równolegle z farmakoterapią, byłoby dla Pani komplementarną/efektywną formą terapii.

Z przesłaniem dla Pani słonecznej radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605