Czy kłucie w klatce piersiowej może wynikać z nerwicy?

Mam pytanie jeszcze jedno poniewaz wczoraj od rana mialem ucisk w klatce i do tego dretwieje mi lewa reka od lokcia po dlon,a dokladnie mam promien tak jakby na 2 palce i bol do tego oraz lewa kostka.Chcialem zaznaczyc,ze od dawna mam zylaki na kolanie i pod nim,ktore sa naprawde duze.Czy to jest zwiazane ze stresem poniewaz ciagle o tym mysle i sie denerwuje.Nawet kazdy oddech czasem kontroluje z nerwow.Sam nie wiem czy to w mojej glowie jest czy cos powaznego nadchodzi.

Witaj,
Nie wiem dokładnie czy pytanie zadaje Kobieta czy Mężczyzna.
Pierwszym krokiem, który możesz podjąć, to udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i wykluczy bądź potwierdzi obecność somatycznych przyczyn Twojego stanu.

Być może masz problem z somatyzacją stresu. Stan długotrwałego napięcia, wzrost hormonów stresu może objawiać się reakcja fizjologiczną organizmu w postaci różnego rodzaju dolegliwości bólowych, np w klatce piersiowej, a w poważnych stanach nawet odrętwienia ciała.
Nie należy natomiast podciągać objawów pod konkretną jednostkę chorobową i zasięgnąć opinii specjalisty np neurologa, który może zlecić prześwietlenie RTG w celu odrzucenia hipotezy o możliwych zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego (to może być przyczyną drętwienia lewej ręki).

Proponuję Ci byś stosował/a zabiegi relaksacyjne, np. pływanie, spokojna muzyka (a przy tym głębokie spokojne wdechy), polecam także trening autogenny Schulza.
Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka - Psycholog
www.psycholog24radom.pl

Dzień dobry. Warto skontrolować ogólny stan zdrowia wykonując podstawowe badania na zlecenie lekarza internisty. Jeżeli okaże się, ze przyczyna nie leży po stronie diagnostyki medycznej, proszę umówić się na konsultację psychologiczną. Opisane przez Panią objawy mogą bowiem mieć swoje źródło także w tym obszarze. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/