Czy lek Asertin jest skuteczny w leczeniu traumy?

Witam, chciałam zapytać czy asertin 50 jest odpowiednim lękiem w terapii ptsd po przemocy seksualnej mam wrażenie że moje życie się skończyło nie nawidze siebie, zastanawiam się czy terapia u faceta wogole mi pomoże czy wogole powinnam ją rozpocząć skoro nie potrafię zaufać już nawet sobie, czuję się zużyta wybrakowana nigdy sobie nie wybacze uciekam w alkohol mam myśli destrukcyjne nie potrafię sobie poradzić z trauma pozbierać się po tym wszystkim co ze mną jest nie tak mam pół życia za sobą i

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,

asertin (sertralina) jest lekiem o udokumentowanej skuteczności w PTSD i jest jednym z leków pierwszego wyboru. Dodatkową kwestią jest dobór odpowiedniej dawki- w PTSD dosyć często wymagana jest nieco wyższa od minimalnej terapeutycznej (50 mg).
Oprócz farmakoterapii zachęcałbym również do podjęcia spotkań z psychologiem, psychoterapeutą- po przebytej traumie ma ona kluczowe znaczenia dla powrotu do zdrowia i funkcjonowania.
Polecam artykuł: https://psychiatria.mp.pl/choroby/74803,trauma-stresor-traumatyczny-czym-jest-uraz-psychiczny

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl