Zespół stresu pourazowego u 27-letniej kobiety

Witam, dlaczego życie z ptsd po przemocy seksualnej jest tak trudne, czy już zawsze będę brzydziła się sobą, reagowała panicznie, lękiem, poczuciem zagrożenia podczas zwykłej wizyty u lekarza faceta, bo odpuściłam sobie terapię, po mimo upływu czasu ból nie mija, a ja radzę sobie znowu alkoholem, chociaż to głupie, że chcę zagłuszyć swoje emocje chociaż na chwilę, ale dobrze mi kara, bo zachciało mi się terapi szokowej u faceta

Dzień dobry,

Być może warto rozważyć ponownie podjęcie psychoterapii, tym razem u kobiety ?
W internecie znajdzie Pani listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam Panią. Cały opis, który przeczytałem bardzo mnie poruszył. Po jego przeczytaniu pojawia mi się jedno słowo - CIERPIENIE. To co Pani opisała to objawy, które świadczą o tym, że była Pani w sytuacji, która była bardzo zagrażająca. Oprócz objawów i ich nasilenia niepokoi mnie Pani przekonanie o zasłużonej karze. Proszę zacząć kwestionować tego typu myśli. Oprócz objawów bezpośrednio związanych z traumą takie myśli są dodatkowym źródłem bardzo silnych uczuć takich jak złość na siebie czy poczucie winy a to może nasilać Pani cierpienie. Takie myśli to dowód na to, że Pani racjonalny mózg próbuje znaleźć wytłumaczenie dla sytuacji, która swoją siłą oddziaływania nie pasuje do innych doświadczeń. To może mieć jednak negatywny wpływ na Pani samopoczucie. Poza tym "zasłużona kara" utrudni Pani szukanie pomocy (będzie się Pani przekonywać, że na nią nie zasługuje). Rozumiem, że informacja o przerwanej terapii oznacza, że diagnoza zespołu stresu pourazowego była postawiona. Może Pani wrócić do miejsca, gdzie przerwała Pani terapię. Ważne jednak, żeby taka terapia nie była zbyt obciążająca. Od niedawna jest obecna w Polsce metoda leczenia traumy pod nazwą Somatic Experiencing. Jej twórca uważa, że trauma jest uwięziona w naszym systemie nerwowym i należy tą energię uwolnić przy pomocy profesjonalisty. Jeśli byłaby Pani tym zainteresowana znajdzie Pani kontakt do terapeutów tej metody na tej stronie http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Pomocne będzie dla Pani życzliwe pomyślenie o sobie. Z pewnością zasługuje Pani by żyć pełnią życia. Pozdrawiam Panią

Najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie psychoterapii ponownie. "samo" raczej nie przejdzie, a nawet będzie gorzej - już ma pani zachowania autodestrukcyjne, karze się pani słownie i wpada w alkohol. Terapia może zastosować to błędne koło. Pozdrawiam