Czy mam ćwiczyć uszkodzony staw?

Witam! Spadłem że schodów i uszkodziłem łokieć i kolano. RTG nie wykazało złamania, dostałem ketonal i alkacet. Stosuje równolegle maść końską, DMSO oraz zwiekszyłem ilość witaminy C. Największy problem to łokieć - nie mogę go wyprostować ani zgiąć (ruchomość jakieś 25'). Czy mam na siłę próbować rozruszać ten staw? Ból jest duży przy próbie zginania/rozciągania.

Szanowny Panie, w tej sytuacji sugerowałabym wizytę u dobrego fizjoterapeuty, osteopaty w Pana rejonie, który fachowo oceni zakres ruchomości w stawach. Proszę nie robić nic na siłę gdyż może zrobić Pan sobie krzywdę. Rtg nie zawsze jest wystarczające, być może trzeba będzie zlecić dodatkowe badania obrazowe typu rezonans. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.