Czy mam już objawy hipochondrii?

Witam, Mam 23 lata. Od pewnego czasu, wydaje mi się ze z powodu stresu, izolacji w czasie pandemi i ciągnącym się home office stałem się przewrażliwiony na punkcie zdrowia, ludzie z otoczenia mówią że zaczynam zachowywać się jak hipochondryk. Przy stresujących sytuacjach odczuwałem przyspieszone bicie serca, delikatne zawroty głowy, później stresując się ze taki nieprzyjemny stan może się powtórzyć chyba sam go wywoływałem myśleniem o tym. Zdarzają mi się jakieś ukłucia czy inne nieprzyjemne, krótkotrwałe bóle w okolicy serca - generalnie z lewej strony klatki piersiowej. Od kilku miesięcy regularnie ćwiczę na siłowni, ograniczyłem śmieciowe jedzenie - schudłem około 8-9 kg w 3 mce, tez odruchowo unikam częstego jedzenia lub jem dość mało. Zauważyłem kilka dni temu ze po kilku godzinach od zjedzenia posiłku, nagle staje się rozbity, nerwowy (pojawiają się kołatania serca), nie mogę się skoncentrować, po jedzeniu uspokajam się i jest Ok. Mając częste przyspieszone bicia serca, jak ostatnio udalo mi się to trochę opanować, odczuwałem lęk - że coś jest nie tak - skoro w ogóle nie czuje serca. Proszę o wskazówkę - czy objawy mogą świadczyć o jakiś problemach kardiologicznych ?

Warto odbyć konsultację kardiologiczną i ewentualnie wykonać podstawowe badania, aby upewnić się, że od strony somatycznej nic Panu nie dolega. Jeśli wówczas, po otrzymaniu takiej informacji od lekarza, objawy, które Pan opisał, nie ustąpią, zalecam nawiązanie kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.